Adopcja psa - jak skompletować wyprawkę? 

Pierwszy pies w domu może sprawiać, że pojawia się ogrom pytań. Jak przygotować się na jego przyjazd? Co kupić do jedzenia i do zabawy? Gdzie będzie spał i jakie zasady wprowadzić? To tylko jedne z wielu zagwozdek, które zadajemy sobie przed jego przybyciem.

Dziś skupimy się na wyprawce. Co kupić psu i na co powinien być przygotowany właściciel? 

Jedzenie

To pierwszy podstawowy wybór. Na rynku jest sporo wartościowych karm do wyboru. Ich rodzaj można dobrać do wielkości oraz potrzeb psa. W przypadku karm suchych warto zwrócić uwagę na wielkość chrupków. Jeśli pies jest mały – wybierać te o mniejszych ziarnach i odwrotnie. Karma powinna być dobrze zbilansowana, najlepiej bez zbóż i ze zredukowaną ilością węglowodanów. Nie zmieniajcie rodzaju karmy z dnia na dzień. Jeśli Wasz pupil w poprzednim miejscu miał stałą karmę, a Wy chcecie kupić inną, to na początku mieszajcie je razem.

Stopniowa eliminacja poprzedniej karmy nie spowoduje problemów ze zdrowiem. 

Szeroki wybór karm znajdziesz na naszej stronie (https://www.e-zoo24.pl/karma-dla-psa)

Miejsce do spania

Legowisko jest bardzo ważnym elementem w mieszkaniu. To miejsce, w którym czworonożni przyjaciele zawsze mogą się zrelaksować i odpocząć. Powinno być na tyle długie i szerokie, aby pies mógł się swobodnie położyć. Jeśli nie jesteście pewni co do wielkości, można wstrzymać się z zakupem. Zamiast tego, rozłóżcie na przykład kocyk i zobaczcie w jakich pozycjach śpi Wasz psiak oraz zwyczajnie go zmierzcie! 

Zabawki

Albo one, albo buty. Sami wybierzcie! Posiadanie psa to obowiązek zapewnienia mu zabawy. Jeśli będą się nudzić, to mogą zacząć broić. Musimy zaspokoić jego potrzeby, naturalne instynkty oraz wprowadzić odpowiednie zasady. Dobrym wyborem na start będzie puller, miś albo szarpak. 

Akcesoria

Koniecznie zaopatrzcie się w obrożę lub szelki z adresówką oraz smycz. W podróży autem przydatny okaże się także pas samochodowy. Do podawania posiłków i wody niezbędne są co najmniej 2 miski. Jedzenie urozmaici mata węchowa, w której ukryjecie ulubione przysmaki. Na spacery obowiązkowo woreczki – można je przypiąć do smyczy w specjalnym etui.

Lista zrobiona? Teraz czas na zakupy! Większość z powyższych elementów wyprawki dostaniecie u nas w sklepie www.e-zoo24.pl