Rośliny bezpieczne dla kotów  

 

W swoich pokojach często umieszczamy elementy dekoracyjne. Niekiedy to właśnie rośliny ozdabiają wnętrze naszych mieszkań, dodając ciepła i żywych kolorów. Zastanawialiście się kiedyś czy rośliny, które posiadacie w swoich domach, są bezpieczne dla kocich lokatorów?  

Przedstawiamy listę bezpiecznych roślin dla kotów, które nie zaszkodzą Waszym pupilom.  

Trzykrotka

Całkowicie łagodna roślina dla kotów, może być obecna w naszych domach. Prawdopodobnie zainteresuje koty swoimi pięknymi listkami, ale absolutnie nic im nie będzie, a przynajmniej kotom. Dodatkowo stanowi kolorową ozdobę domu i ożywia wnętrze różową barwą.

Storczyk

Teoretycznie jest bezpieczny i nie powinien spowodować negatywnych skutków u kota. Należy jednak trzymać się tego, aby nie wspomagać go dodatkowymi substancjami chemicznymi. To właśnie one szkodzą naszym zwierzętom i powodują nieprzyjemne dolegliwości, które później trzeba leczyć u weterynarza. Jeśli bardzo chcesz mieć storczyka w swoim mieszkaniu, nie używaj chemikaliów.

Paprotka

Każdy, kto przeżył lata 80 lub 90 z pewnością kojarzy paprocie. Nie mogło ich zabraknąć w domu. Roślina ta jest już nieco mniej popularna, jednak jej zaletą jest pełne bezpieczeństwo dla zwierząt. Będą świetnym rozwiązaniem dla osób początkujących i ich zadbanych pupili.

Palma areka

Piękna i zarazem ogromna roślina, która może osiągnąć ponad 2 metry wysokości. Nie zagraża zwierzętom, a oprócz tego doskonale oczyszcza powietrze w domu. Dwie korzyści za jednym razem!

Kalatea

Do wyboru, do koloru! Roślina o wielu gatunkach, które możemy dopasować pod nasz gust. Posiada liście bardziej owalne, podłużne, całkowicie zielone lub zabarwione od spodu. Jedna z tych bardziej wymagających roślin, za to wciąż pozostaje bezpieczna dla kotów.

Powyższe rośliny nie są jedynymi, które nie będą zagrażać Waszym zwierzakom. Przed każdym zakupem nowej rośliny warto sprawdzić, czy nadaje się do mieszkania z czworonogami. Niektóre mogą być silnie trujące i powodować poważne problemy w organizmie kota. Warto również przejrzeć swoje dotychczasowe rośliny i ewentualnie oddzielić te niebezpieczne od kotów. 

Nawet jeśli kot nie podgryza roślin w Waszej obecności, to nie znaczy, że nie robi tego, kiedy pozostaje samotnie. Podczas nieobecności lepiej odseparować trujące rośliny od zwierząt i przenieść je do osobnego pokoju. Gdy nie mamy takiej możliwości, najlepiej z nich zrezygnować.