Szczeniak w domu, o czym warto pamiętać?

   Przyjmując szczeniaka do swojego domu należy pamiętać, że jest to bardzo duża odpowiedzialność. Te maluchy potrafią rozrabiać, dlatego też wymagają cierpliwości i uwagi.

   Przed przyjęciem szczeniaka do domu należy przygotować kilka rzeczy. Przede wszystkim musicie zorganizować mu miejsce, w którym będzie czuł się komfortowo. Miseczki na wodę i jedzenie, legowisko - to rzeczy, które powinny się znaleźć w Waszym domu przed przybyciem nowego członka rodziny. Takie działania pozwolą psu poczuć się komfortowo w nowym otoczeniu. Gdy szczeniak zacznie czuć się swobodnie w Waszym towarzystwie warto zacząć go przyzwyczajać do takich rzeczy jak obcinanie pazurów, zaglądanie w uszy czy łapy.

  Jeżeli często podróżujecie i chcecie by Wasz pies stał się towarzyszem wycieczek, powinniście zaopatrzyć się w kaganiec. Szczenięce lata to idealny moment, by przyzwyczaić pupila do jego noszenia. Musi być on odpowiednio dopasowany, dlatego też odsyłam Was do poprzedniego artykułu, który pomoże wam w jego wyborze.

https://www.e-zoo24.pl/blog/jak-wybrac-kaganiec-dla-psa

 

  Ząbkowanie to jeden z najtrudniejszych etapów u szczeniąt, odkrywają wtedy, że gryzienie różnego rodzaju przedmiotów koi ból. Tutaj z pomocą przychodzą zabawki, które odciągają uwagę szczeniąt od innych przedmiotów, takich jak buty czy meble, a jednocześnie są bezpieczne. Warto jednak zabezpieczyć kable i gniazdka elektryczne, by maluch nie zrobił sobie krzywdy.

  Kolejnym ważnym elementem wyprawki dla psa jest obroża i smycz. Muszą być odpowiednio dopasowane, by nie pozostawiały otarć. Taka smycz powinna mu dawać maksymalną możliwość korzystania z otoczenia.

Wiele rodzajów tych obroży i smyczy dla psa znajdziecie tutaj ->

https://www.e-zoo24.pl/obroze-i-smycze-dla-psa

 

  W pierwszych miesiącach życia szczeniaka najważniejsze jest jego zdrowie. Pierwsze szczepienie szczeniaka powinno się dobyć po ukończeniu 6 tygodnia. W tym okresie należy wstrzymać się od spacerów, ponieważ szczeniak jest narażony na różnego rodzaju wirusy.

  Szczeniak, choć mały to stanowi dużą odpowiedzialność, decyzja o jego przyjęciu nie może być zbyt pochopna. Należy zastanowić się, czy będziemy w stanie poświęcić mu odpowiednio dużo czasu i uwagi, aby był szczęśliwy.