WYJAZD NA WAKACJE Z KOTEM — O CZYM PAMIĘTAĆ?

 

Koty to nasi towarzysze w życiu codziennym, jednak podróż z naszym pupilem bywa uciążliwa. Jak zapewnić kotu odpowiedni komfort? Jakie gadżety mogą być pomocne? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na te pytania.

 

KOMFORT TO PODSTAWA

 

Koty to zwierzęta terytorialne, a więc zmiana otoczenia na nowe może być dla nich stresująca. Tak jak ludzie, koty również mają inne charaktery. Dla niektórych podróż to atrakcja, dla innych to tylko stres. Jednak niezależnie od charakteru naszego kociaka najważniejsze w przygotowaniu do podróży jest zaopatrzenie się w solidny transporter, który możecie znaleźć w naszym sklepie.

https://bit.ly/2VctwsO

Pamiętajcie jednak, aby przyzwyczaić kota do transportera wcześniej niż w dniu wyjazdu. Pozwoli mu to lepiej znieść stres związany z podróżą.

 

CHCĘ JUŻ WYJŚĆ

 

Co zrobić z kotem, który w trakcie podróży głośno mruczy, aby pokazać swoje niezadowolenie? Pierwszy sposobem na jego uspokojenie jest przykrycie transportera kocem czy też innym materiałem. Ten sposób ma jednak swoje wady. Jeśli w pomieszczeniu jest gorąco, unikajmy tej metody. Przykrycie może w tym wypadku pogorszyć samopoczucie naszego kociaka. Drugi sposób to umieszczenie w transporterze zabawki, którą nasz pupil zna i lubi.

https://bit.ly/373yQkY

Tak jak w przypadku transportera rzecz wcześniej znana zwierzęciu pozwoli mu poczuć się bezpieczniej.

 

NOWY TEREN

 

Warto zadbać o zakwaterowanie w miejscu, które jest odpowiednio dostosowane do potrzeb naszego pupila. Należy upewnić się, czy właściciele wyrażają zgodę na pobyt zwierzaka. Uzyskanie szczegółowych informacji na temat wyposażenia i udogodnień również ułatwi pobyt.

Warto też sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy weterynarz, aby w razie nagłych wypadków łatwo zasięgnąć pomocy fachowca.

 

 

WSKAZÓWKI

 

Podstawowe zasady bezpiecznej i owocnej podróży z kotem już znacie. Chcielibyśmy przedstawić wam kilka prostych wskazówek:

 

-Nie zapomnij o smyczce i szelkach, które przydadzą się w czasie wakacyjnych przygód na świeżym powietrzu.

https://bit.ly/375fqMh

-Zestresowane zwierzę może zabrudzić transporter, dlatego warto wyłożyć go podkładem higienicznym.

 

-Pamiętajcie, aby unikać karmienia kota chwile przed wyjazdem.

 

-Porozmawiaj ze swoim pupilem, przypominając tym samym o swojej obecności.

 

Teraz możemy Wam jedynie życzyć udanej i bezpiecznej podroży!